HomeInformacjeBędzie taniej i efektywniej umowa Siarkopolu i Bałtyckiej Bazy Masowej

Będzie taniej i efektywniej umowa Siarkopolu i Bałtyckiej Bazy Masowej

Nawet 300 tyś. ton siarki rocznie będzie przeładowywane w Porcie Morskim w Gdyni w Bałtyckiej Bazie Masowej i eksportowane w świat, a wszystko to za sprawą podpisanej w piątek umowy pomiędzy Zakładami Chemicznymi Siarki “Siarkopol” S.A. w Grzybowie, a Bałtycką Bazą Masową z Gdyni obie Spółki należą do polskiego potentata chemicznego Grupy Azoty.

Na uroczystym podpisaniu dokumentów w Puławach pojawili się wszyscy szefowie spółek z Grupy Azoty a także wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Parafowany dokument  pozwala na poczynienie znacznych oszczędności i lepsze wykorzystanie posiadanego potencjału obu spółek. Jak podkreślał podczas konferencji Szef Grupy Azoty  Wojciech Wardackidzięki temu kontraktowi kilkanaście milionów złotych pozostanie w Grupie co będzie miało bardzo dobry wpływ na skonsolidowany wynik firmy. Nie wydamy tych pieniędzy na zewnątrz i to właśnie jest lepsze wykorzystanie posiadanych aktywów dodał szef Grupy Azoty. Podpisana umowa ma też bezpośredni wpływ na wyniki Grupy Azoty Puławy ponieważ Bałtycka Baza Masowa w Gdyni jest Spółką zależną od puławskiego przedsiębiorstwa. Teraz rozpoczyna się intensywny  proces inwestycyjny w Bałtyckiej Bazie Masowej, która przygotowuje się do przeładunku siarki w zadaszonej hali podnosząc tym samym efektywność pracy i bezpieczeństwo. Do tej pory podobne surowce przeładowywane były pod gołym niebem.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz