HomeInformacjePrzybędą dwie nowe szkoły podstawowe

Przybędą dwie nowe szkoły podstawowe

Od 1 września br. przybędą dwie nowe placówki szkoła podstawowa nr 5 i nr 9 tak zadecydowali Radni podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Zanim jednak do tego doszło odbyła się dyskusja momentami bardzo gorąca. W efekcie Radni opowiedzieli się za wariantem przewidującym utworzenie w miejsce wygaszanych gimnazjów w Zespołach Szkół Ogólnokształcących nr 1 i nr 2 odpowiednio szkół nr 9 i nr 5.

Uchwała obejmowała także postanowienia dotyczące likwidacji gimnazjów funkcjonujących dotychczas przy SP nr 10 i SP nr 11 i “wchłonięciu” ich przez podstawówki. Radni wielokrotnie podkreślali, że część  zebranych wyjdzie z sali niezadowolonych nie mniej jednak dalsze przeciąganie w czasie decyzji jest nieuprawnione. Za przyjęciem wariantu “trzeciego” głosowało 11 radnych. – Nie czuję się przegrana powiedziała nam – Halina Jarząbek Radna PiS, która głosowała na wariant przewidujący wygaszenie gimnazjów przy ZSO i pozostawienia samodzielnych liceów, ale jest to pyrrusowe zwycięstwo. – Nie chciałabym, żeby mieszkańcy rozliczyli nas za niegospodarnośćdodaje Radna.  Z kolei Paweł Maj, który bronił SP nr 2 przed podziałem, zagłosował za wariantem, który ostatecznie został przyjęty. – Głosowałem za tym wariantem, bo uważam, że każdemu trzeba dać szansę.
Teraz podjęta we wtorek uchwała trafi do Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz