HomeInformacjeĆwiczenia strażaków na zamarzniętej łasze wiślanej (VIDEO)

Ćwiczenia strażaków na zamarzniętej łasze wiślanej (VIDEO)

W czwartkowe przedpołudnie na skutej lodem łasze wiślanej ćwiczyli strażacy. Szkolenie poświęcone było doskonaleniu umiejętności podczas akcji ratunkowych na różnego rodzaju akwenach wodnych. Łacha wiślana jest świetnym miejscem do wypróbowania posiadanego sprzętu ratowniczego.

Podobne szkolenia ratownicy ze straży pożarnej przechodzą regularnie, ma to na celu wypracowanie automatyzmu podczas akcji ratowniczych. W szkoleniu wzięli udział zawodowi strażacy a także druhowie z OSP z pobliskich miejscowości. Tematyka szkolenia została dobrana także pod kątem rozpoczynających się za kilka dni ferii zimowych. Pewne jest, że zarówno dzieci  jak i dorośli będą aktywnie wypoczywać niejednokrotnie wykorzystując zamarznięte akweny, co z kolei może powodować niebezpieczeństwo załamania tafli lodu.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz