HomeInformacjeTrzech Króli w Puławach (FOTO)

Trzech Króli w Puławach (FOTO)

Po raz dziewiąty w Polsce i po raz piąty w Puławach wspólnie z królami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wyruszą ich orszaki. Ponad 500 miast w Polsce i kilkadziesiąt za granicą przyłączyło się do wspólnego świętowania. Hasłem tegorocznego Orszaku jest franciszkańskie pozdrowienie pokój i dobro.

 W tym roku impreza ma nieco inny niż w poprzednich latach scenariusz. W tym roku czeka nas kilka zmian. Orszaki wyruszą z trzech kościołów Świętej Rodziny – Oś. Niwa – Orszak Europejski, Świętego Brata Alberta osiedle Sienkiewicza i sąsiednie – Orszak Afrykański oraz z kościoła Miłosierdzia Bożego czyli “Pod Lasem” – Orszak Azjatycki. Po Mszach, które rozpoczęły się o godzinie 11.00 królowie wraz z dwórkami, rycerzami i wojownikami przejdą ulicami naszego miasta na Plac Chopina, gdzie o 12.30 rozpocznie się widowisko – wędrówka Mędrców do Betlejem. W tym roku towarzyszyć nam będzie także postać bliska naszemu miastu, którą chcemy odkryć na nowo i wspólnie z królami oddać pokłon nowonarodzonemu Zbawicielowi. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów nie zabraknie wspólnego kolędowania i słodkiej niespodzianki, a dla wszystkich przebranych dzieci czeka upominek od Prezydenta. Organizatorem Orszaku jest Stowarzyszenie “Rodzina” we współpracy z parafiami dekanatu puławskiego. Partnerem strategicznym jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. Patronat honorowy objęli, Starosta Puławski, Prezydent Miasta Puławy, Wójt Gminy Puławy oraz Arcybiskup Metropolita Lubelski. Partnerami są także Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”, REMZAP, MEZAP, STOZAP, PROZAP, szkoły puławskie, agencja reklamowa SIGNUM i KRAKUS, drukarnia ELKO, Moovio.pl, Auto Centrum Boreczek, M-Stal Andrzej Pruchniak, MOSiR, Stowarzyszenie Puławskie Pielgrzymki Rowerowe, Usługi Estradowo-Rozrywkowe Leszek Kowal, SP ZOZ, Komenda Powiatowa Policji, KP Państwowej Straży Pożarnej, OSP, Straż Miejska, ZHP, Nadwiślański Związek Strzelecki Strzelec, Związek Strzelecki oddział Puławy im. 15 PP Wilków.

foto: Marcin Szeląg

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz