HomeInformacjeMistrzostwa siłaczy… (FOTO)

Mistrzostwa siłaczy… (FOTO)

Pierwsze i prawdopodobnie nie ostatnie Mistrzostwa Puław o Puchar Prezydenta Miasta w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się w puławskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W imprezie wzięli udział wszyscy  liczący się zawodnicy w klasyfikacjach krajowych tej dyscypliny sportu.

W Puławach rywalizowali ze sobą atleci i atletki w bardzo różnym wieku. Na pomoście w Puławach spotkaliśmy zarówno  kilkunastolatków jak i  zawodników zbliżających się do 70 -tki.  Frekwencja a także zaangażowanie sponsorów mistrzostw przerosło oczekiwania organizatorów. Chęć startu mistrzostwach wyraziła również duża grupa młodzieży z Puław i okolic,  zawody te były jedyną okazją do sprawdzenia swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami z całej Polski. Impreza w Puławach cieszyła się sporym zainteresowaniem publiczności, która mogła obejrzeć zawody za darmo. Konkurencje zostały rozegrane w kilku kategoriach wagowych oraz wiekowych na zasadach obowiązujących na zawodach Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jak zapowiadają organizatorzy dzięki zainteresowaniu zawodników i sponsorów Mistrzostwa Puław o Puchar Prezydenta Miasta w wyciskaniu sztangi leżąc  maja szansę stać się imprezą cykliczną.

Foto: Marcin Szeląg

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz