HomeInformacjeSiłacze będą rywalizować w sobotę

Siłacze będą rywalizować w sobotę

O m.in takie jak na zdjęciu medale będą walczyli w sobotę (17 bm.) siłacze podczas „Otwartych Mistrzostw o Puchar Prezydenta Miasta Puławy w Wyciskaniu sztangi leżąc stylem Klasycznym”. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel.

W Mistrzostwach weźmie udział większość liczących się zawodników w klasyfikacjach krajowych tej dyscypliny sportu. W Puławach rywalizować ze sobą będą atleci i atletki w bardzo różnym wieku. 17 grudnia na pomoście w Puławach spotkamy zarówno  14 latków jak i zawodników w wieku 70 lat. Do Puław zawitają Mistrzowie Świata i Europy, reprezentujący kluby z całej Polski. Miłośnicy tej dyscypliny sportu będą mogli podziwiać zespół  Metro-Flex Wrocław – najsilniejszą drużynę w tej dyscyplinie sportu na świecie. Chęć startu wyraziła również duża grupa młodzieży z Puław i okolic,  zawody te są jedyną okazją w roku do sprawdzenia swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami z całej Polski. Organizatorzy poinformowali, że  głównym celem Mistrzostw w tym roku jest pomoc Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Puławach. Wstęp publiczności na Mistrzostwa jest bezpłatny. Konkurencje zostaną rozegrane w kilku kategoriach wagowych oraz wiekowych na zasadach obowiązujących w turniejach Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Początek imprezy dla kibiców o 12.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Partyzantów.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz