HomeInformacjeOszustwa „na urzędnika” są nadal popularne (AUDIO)

Oszustwa „na urzędnika” są nadal popularne (AUDIO)

Oszustwa „na urzędnika” są nadal popularne. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, kiedy można spodziewać się wizyty prawdziwego pracownika ZUS i jak go rozpoznać. Do kolejnej próby oszustwa doszło niedawno pod Tomaszowem Lubelskim, na szczęście była nieudana.


Małgorzata Korba – rzecznik prasowy ZUS Oddział Lublin

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że większość spraw załatwia z klientami drogą pocztową, osobiście w swoich placówkach albo przez internet – przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Przypadki, gdy urzędnik odwiedza klientów w domu, są rzadkie i dotyczą ściśle określonych sytuacji.


Małgorzata Korba – rzecznik prasowy ZUS Oddział Lublin
Wizyty pracownika ZUS mogą się spodziewać również płatnicy składek, w tym zakłady pracy i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Te kontrole są jednak zawsze wcześniej zapowiedziane.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz