HomeTELEWIZJAEkoaktywna “Dwójka” – międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus +

Ekoaktywna “Dwójka” – międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus +

Szkoła Podstawowa nr 2 w Puławach realizuje ze środków Unii Europejskiej projekt “Ekoaktywni” (ECO-ACTIVE) w ramach programu Erasmus+. Program realizowany jest wraz ze szkołami podstawowymi z Holandii, Słowenii, Łotwy oraz Włoch i dotyczy czterech obszarów tematycznych związanych z ekologią: surowców, wody, energii i zdrowia. 

W ramach tych obszarów będą realizowane różnorodne działania proekologiczne, konkursy, happeningi, zbiórka makulatury, plastikowych nakrętek, baterii itp.  Nauczyciele będą prowadzić lekcje o ekologii w języku angielskim. Nieodłącznym elementem naszego projektu są również krótkoterminowe wymiany grup uczniów oraz krótkie programy szkoleniowe dla pracowników. Oprócz wzrostu świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród naszych uczniów, uczestnictwo w programie przyniesie również dodatkowe korzyści, takie jak: uczenie przedsiębiorczości, poznanie kultur i zwyczajów innych krajów europejskich, przełamywanie barier językowych oraz zwiększenie kompetencji językowych nauczycieli i uczniów. Jednym z działań zrealizowanych w ostatnich dniach przez naszą szkołę jest nagranie tutorialu – filmu instruktażowego z udziałem nauczycielki i uczniów, przedstawiającego krok po kroku wykonanie świątecznej choinki  z papierowych różyczek. Film jest jednym z elementów międzynarodowej wymiany doświadczeń i umiejętności dotyczących wykorzystania surowców ekologicznych (papier) do tworzenia ozdób i prezentów świątecznych.

zdjęcia i montaż SP nr 2

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz