HomeInformacjeDobre przetarcie przed decydującą batalią w europejskich pucharach

Dobre przetarcie przed decydującą batalią w europejskich pucharach

Z nadzieją na dobrą i skuteczną walkę pojechali do Kielc szczypiorniści Azotów Puławy. Podopieczni Marcina Kurowskiego już dzisiaj rozegrają awansem kolejne spotkanie ligowe z Mistrzem Polski Vive Tauronem Kielce.

Pierwotnie spotkanie z Vive miało odbyć się w Puławach, jednak ze względu na transmisję telewizyjną meczu przez Canal+ Sport zostało ono przeniesione do Kielc. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są Kielczanie, którzy w dotychczasowych 11 spotkaniach ligowych bez problemów dopisywali na swoje konto komplet punktów. Minimalnie gorszy bilans mają Puławianie, którzy w dotychczasowych 11 kolejkach wygrali 10 spotkań ulegając jedynie wicemistrzowi Polski Orlenowi Wiśle Płock. Podbudowani sobotnim zwycięstwem w Pucharze EHF nad Benficą Lizbona Puławianie zapowiadają walkę o zwycięstwo w Kielcach.
„Zagramy na 100%. Nie jedziemy do Kielc by tam położyć się przed rywalem, tylko chcemy walczyć o zwycięstwo, a co z tego wyniknie przekonamy się po meczu” – mówi Krzysztof Łyżwa. „W każdym meczu walczymy o zwycięstwo- dodaje.  Jedziemy do Kielc zaprezentować się z jak najlepszej strony i walczyć o punkty. Trzeba pamiętać, że to też są ludzie. Nikt nie jest robotem. Mam nadzieję, że zagramy dobry mecz i wrócimy do Puław w dobrych nastrojach i przede wszystkim bez żadnej kontuzji przez rewanżowym spotkaniem Pucharu EHF w Lizbonie” – wtóruje młodszemu koledze Bartosz Jurecki.
O braku kontuzji po środowym spotkaniu z pewnością marzy trener Azotów Marcin Kurowski, który wciąż nie może skorzystać z dwóch kontuzjowanych rozgrywających Roberta Orzechowskiego i Piotra Masłowskiego. Kto okaże się lepszy w batalii mistrza Polski z brązowym medalistą? Odpowiedź na to pytanie poznamy około godziny 20.00. Transmisja spotkania Vive Tauron Kielce kontra KS Azoty Puławy od 18.15 w telewizji Canal+ Sport.

foto: Bartek Czech

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz