HomeInformacjeRadni najpierw unieważnili uchwałę potem przegłosowali nową (AUDIO)

Radni najpierw unieważnili uchwałę potem przegłosowali nową (AUDIO)

Najpierw unieważnienie uchwały potem głosowanie nowej o bardzo podobnej treści tak wyglądała wyjątkowo krótka, poniedziałkowa sesja Rady Miasta Puławy. Podczas głosowania na sesji 27 października uchwały o utworzeniu Muzeum Czartoryskich w Puławach radni “przeoczyli” pewien ważny szczegół.

Załącznikiem do Uchwały był statut nowo powoływanej jednostki. Okazało się, że dokument ten nie spełniał standardów wprowadzonych przez Min. Kultury co skutkowałoby “utrąceniem” dokumentu przez wojewodę. Z matematycznego punktu widzenia zagrożenia dla przegłosowania nowej uchwały nie było, ale w trakcie obrad doszło do dyskusji podczas, której radny Piotr Sadurski z PO poprosił o informację dotyczącą analizy ewentualnych przyszłych kosztów utrzymania muzeum. Radny Sadurski pytał czy autorzy projektu posiadają analizy, które określałyby górny poziom wydatków na utrzymanie przyszłego muzeum ponad kwotę 0,5 mln zł rocznie, które Miasto do tej pory dokładało do funkcjonowania placówki.

Piotr Sadurski – radny PO

Radni PiS i relacjonujący niektóre szczegóły rozmów z kontrahentami w ich imieniu i RM wiceprezydent Tadeusz Kocoń nie chcieli zdradzić kwot w obecności mediów twierdząc, że to mogłoby osłabić pozycję negocjacyjną Samorządu w rozmowach z Fundacją Czartoryskich i Urzędem Marszałkowskim. Radny PiS Artur Kwapiński, zapytany o to dlaczego nie chce zdradzić maksymalnych kwot odpowiedział pytaniem na pytanie, a dlaczego Pani Prezydent Ewa Wójcik podczas poprzedniej sesji nie odpowiedziała na pytanie jakie mogą być maksymalne koszty funkcjonowania Centrum Usług Wspólnych, które zostało powołane na ub. sesji RM. Radny A. Kwapiński pytany o to kto jego zdaniem zawinił w sprawie feralnego statutu i błędu w uchwale oraz konieczności zwoływania nadzwyczajnej sesji wskazał (co prawda niejednoznacznie) na służby prawne Urzędu Miasta, które według niego nie sprawdziły dokładnie dokumentu przed głosowaniem.

Artur Kwapiński – radny PiS

audio: lpuradio.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz