HomeInformacjeJeansy firmy Shima podbijają rynek motocyklowy

Jeansy firmy Shima podbijają rynek motocyklowy

Shima to jeden z liderów w branży odzieży motocyklowej w Polsce. Puławska firma rozwija produkcję specjalnych jeansów dla motocyklistów. Spodnie produkowane przy użyciu zaawansowanych technologii mają nie tylko zapewnić komfort jazdy, ale też zwiększyć bezpieczeństwo motocyklisty na drodze.

Jeansy wyglądem nie różnią się wiele od tych, które można kupić w sklepach z odzieżą, natomiast ich innowacyjność tkwi w zastosowaniu specjalnej warstwy DURALID. To unikatowy splot włókien aramidowych o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne oraz techniczne, zapewniający motocykliście ochronę najbardziej narażonych na zdarcie części ciała, czyli ud, pośladków oraz kolan. Aramid jest odporny na ścieranie i wysokie temperatury. Przy długotrwałym tarciu wierzchnia warstwa, czyli impregnowana bawełna ściera się po jakiś dwóch sekundach, a DURALID wytrzyma jeszcze przez  8-10 sekund ślizgu. Dzięki temu motocyklista otrzymuje czas, by bezpiecznie się zatrzymać. Nie używamy materiałów, które mogłyby się przegrzać i przy wypadku poparzyć motocyklistę. Jest to nowa technologia, która w zdecydowany sposób zwiększa bezpieczeństwo motocyklisty – mówi Karol Kalinowski z firmy Shima. We wszystkich swoich produktach firma stara się skupiać na takich rozwiązaniach, które poprawiają jakość użytkowania oraz bezpieczeństwo klientów, jak np. zapięcie V-LOCK (specjalne zapięcia nadgarstkowe). Dzięki temu systemowi rękawica dużo lepiej się dociąga i przy upadku jest bardzo mała szansa na to, że zostanie zdarta z dłoni. Firma może pochwalić się również systemem zabezpieczenia rękawic przed deszczem – NEXTFIT, opartym na membranie, czyli tzw. płatkach, które są jednocześnie wodoodporne oraz przepuszczają powietrze. Staramy się wykorzystać technikę w wielu miejscach, szczególnie tych, które są narażone na pierwszy kontakt w momencie  upadku. Używamy np. pianki PORON, która ma najwyższy stopień rozpraszalności uderzenia. Dzięki dostępowi do bardzo dobrej jakości materiałów nasze produkty minimalizują skutki wypadków drogowych – dodaje Karol Kalinowski. Firma ma swoją siedzibę w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz