HomeInformacjeAlarm bombowy w puławskim Sądzie

Alarm bombowy w puławskim Sądzie

W piątek przed południem pracownik Sądu Rejonowego w Puławach odebrał telefon z informacją, że w budynku Sądu przy Alei Partyzantów nieopodal Kina Sybilla podłożono ładunek wybuchowy. Zgodnie z procedurami natychmiast ewakuowano pracowników i interesantów.

Policja wraz z firmą ochroniarską w oczekiwaniu na pirotechników zabezpieczyła obiekt tak by nikt nie mógł dostać się do środka. Pirotechnicy, którzy przybyli na miejsce na szczęście nie znaleźli niczego podejrzanego. Tak więc kolejny raz w Puławach nieodpowiedzialne zachowanie żartownisia sparaliżowało prace instytucji publicznej. Przepisy zaostrzające kary za tego typu przestępstwa wprowadzono w listopadzie 2011 roku w związku z przygotowaniami do Euro 2012. Do kodeksu karnego wprowadzono wówczas artykuł 224a, zgodnie z którym każdemu “kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Co istotne, za bezpodstawne wszczęcie alarmu można sądzić i karać jak dorosłych osoby już od 15. roku życia.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz