ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

redakcjalpu24@gmail.com
Radio
HomeFotorelacjePogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:1(1:0) (FOTO)

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:1(1:0) (FOTO)

Wisła nie przywiozła punktów z Siedlec. Mecz przyjaźni kibiców obu drużyn zakończył się porażką podopiecznych Roberta Złotnika 2:1. Pogoń stworzyła sobie kilka  sytuacji do zdobycia gola w pierwszej połowie. Już na początku spotkania w 4 minucie Arkadiusz Jędrych nie trafił w dogodnej sytuacji. Stroną aktywniejszą w pierwszej części meczu byli gospodarze.

Puławianie nie oddali żadnego groźnego strzału na bramkę gospodarzy. 8 minut przed przerwą dość niemrawe ataki Siedlczan przyniosły efekt Marcin Burkhardt dośrodkował, piłkę przedłużył Daniel Gołębiewski  a do siatki skierował ją Daniel Chyła. Druga połowa pomimo większej aktywności Wisły rozpoczęła się dla Wiślaków dość nieszczęśliwie.  Michał Bajdur w 52 minucie dokładnie podał piłkę Konradowi Wrzesińskiemu a ten  wślizgiem Nazara Penkowetsa. Puławianie  po stracie drugiej bramki nieco ożywili grę w 58 minucie gry w polu karnym Pogoni sfaulowany został Piotr Darmochwał – sędzia nie miał wątpliwości podyktował jedenastkę. Sylwester Patejuk, pewnie pokonał Rafała Misztala. Po zdobyciu bramki Puławianie uzyskali optyczną przewagę jednak nie potrafili udokumentować przewagi bramką wyrównującą. Gospodarze cofnęli się do obrony pilnując korzystnego dla siebie wyniku. Przed szansami stawali jeszcze Jakub Smektała i Sylwester Patejuk jednak nie udało im się zdobyć bramki na wagę remisu. Po przegranej w Siedlcach Wiślacy z 17 punktami zajmują 12 miejsce w 1 lidze. Już w przyszłą sobotę ekipa Roberta Złotnika zmierzy się na stadionie MOSiR z Sandecją Nowy Sącz. Początek meczu o 16:00.

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:1 (1:0)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 93. Konrad Wrzesiński, 15. Rafał Makowski, 18. Marcin Burkhardt (7. Daniel Dybiec), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (21. Cezary Demianiuk) – 9. Daniel Gołębiewski (99. Piotr Kurbiel).

Wisła: 12. Nazar Penkowets – 93. Fabian Hiszpański, 13. Michał Budzyński, 4. Mateusz Pielach, 17. Iwan Litwiniuk – 18. Piotr Darmochwał (14. Jakub Smektała), 97. Adrian Popiołek (11. Konrad Nowak), 20. Arkadiusz Maksymiuk, 9. Sylwester Patejuk, 8. Dawid Pożak – 25. Konrad Szczotka (23. Mateusz Olszak).