HomeInformacjeSzansonada 2016-relacja.

Szansonada 2016-relacja.

Konkurs Piosenki Angielskiej Szansonada 2016, którego głównym celem jest promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów z województwa lubelskiego, został zorganizowany po raz siódmy przez ZSO Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach, Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach oraz Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” w Puławach.

W środę po uroczystym otwarciu imprezy, rozpoczęła się część konkursowa. Blisko 50 uczestników walczyło o najlepsze noty w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Młodych artystów  dopingowała widownia składająca się z uczniów ZSO nr 2 w Puławach, opiekunów i rodziców wokalistów. Na młodzież, która przybyła na konkurs nie tylko z puławskich szkół, ale również z  Nałęczowa, Ryk, Nowodworu, Bobrownik, Piotrowic, Bełżyc,czy Wąwolnicy,czekały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz słodka niespodzianka. Około południa nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród, ufundowanych przez sponsorów: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach – głównego organizatora, sponsora i pomysłodawcę dzisiejszego konkursu, Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach, Szkołę Językową ABC School of English, Wydawnictwo Oxford, Grupę Deweloperską “MAK DOM” sp. z o.o., Sklep Komputerowy „Net Com”, Księgarnię MONOGRAM, Wypożyczalnię gier planszowych ”Grajdołek” oraz Agencję Reklamową Multimedia.

Jury składające się m.in z nauczycieli, którzy zgłosili swoich podopiecznych do konkursu wyłoniło laureatów, którzy zajęli I, II i III miejsce w swojej grupie wiekowej.
W kategorii: Szkoła Podstawowa
I miejsce zajęła Martyna Walasek – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Rososzy, która wykonała piosenkę Birdy „People help the people”
II miejsce zajęły Julia Polak i Klaudia Strzałkowska – uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Pożogu wykonujące piosenkę Clean Bandit „Rather be”
III miejsce zajęły Kinga Wawer, Dominika Baryłka i Nadia Niedziółka – uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół  w Janowcu, które zaśpiewały piosenkę „Waiting for love” z repertuaru Avicii
W kategorii: Gimnazjum
I miejsce zajęła Aleksandra Maciejewska – uczennica klasy I Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nowodworze wykonująca piosenkę „Sound of Silence”  Dami Im.
II miejsce zajęła Martyna Wrzochal – uczennica klasy III Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej, które zaśpiewały piosenkę „All of me” Johna Legend.
III miejsce zajęły Amelia Nowak i Alicja Chmielewska uczennice klasy II Gimnazjum w ZSO nr 1 w Rykach, które wykonały piosenkę „Sway” z repertuaru Deana Martina.
W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Julii Statecznej, Wiktorowi Jaskólskiemu i Weronice Nankiewicz– uczniom Gimnazjum w Zespole Szkół w Janowcu za wykonanie piosenki „Amazing Grace”

W kategorii: Szkoła Ponadgimnazjalna
I miejsce zajęła Justyna Rozwadowska – uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 w Nałęczowie, która wykonała piosenkę Bjork „It’s oh so quiet”
II miejsce zajęła Natasza Pawłowska – uczennica klasy I Liceum Plastycznego w Nałęczowie wykonująca piosenkę Jamiroquay „Virtual Insanity”
III miejsce zajęła Kateryna Zdanowa – uczennica klasy I Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Puławach, która zaśpiewała piosenkę „Can you feel the love tonight” z repertuaru Eltona Johna.
W tej kategorii jury przyznało WYRÓŻNIENIE Agnieszce Gąsik – uczennicy klasy IV Technikum w Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie za wykonanie piosenki „In the Arms of the Angel” z repertuaru Sarah Mclachlan

Nagroda specjalna ufundowana przez Dyrektora ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach, w tym roku powędrowała do Julii Bednarskiej, Darii Bednarskiej i Karoliny Pyśniak – uczennic klasy III Publicznego Gimnazjum nr 2 w ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz