HomeInformacjeZaduszki Historyczne 2016 dedykowane zasłużonym dla naszego miasta.

Zaduszki Historyczne 2016 dedykowane zasłużonym dla naszego miasta.

“Zaduszki Historyczne” i poprzedzająca je akcja “Zapal Pamięć” dają mieszkańcom Puław możliwość wspólnego zatroszczenia się o pamięć i światło na grobach wielu zasłużonych i zapomnianych Puławian. 6 listopada odbędzie się VI edycja Zaduszek Historycznych połączonych z V akcją Zapal Pamięć. Tegoroczne wydarzenie będzie poświęcone 36 zasłużonym osobom dla naszego miasta.

Patronem tegorocznej edycji jest burmistrz Puław z lat 1923-1934 Jan Tyczyński. Przypadająca w tym roku 110. rocznica nadania Puławom praw miejskich jest okazją do zebrania biogramów tych ważnych dla miasta postaci. Będą to  osoby reprezentujące różne środowiska, m.in. duchowni, żołnierze, politycy, samorządowcy, naukowcy, lekarze, nauczyciele, dyrektorzy, rzemieślnicy, społecznicy, sportowcy czy osoby ze świata sztuki i kultury. Prezentacji biogramów dokona jak ją nazwali organizatorzy “sztafeta pokoleń”, w skład której wejdą m.in ich krewni i przyjaciele. Przedstawiciele różnych środowisk są w różnorodny sposób związani z bohaterami akcji. W zadumie i spokoju we wnętrzu Kościoła Garnizonowego mieszkańcy Puław poznają nie tylko losy zasłużonych, ale także zobaczą ich wizerunki i poznają ich dokonania, dzięki którym możliwy był rozwój Puław. Finał Zaduszek Historycznych odbędzie się 6 listopada o godz. 18.30. Podczas tego wydarzenia zostanie również podsumowana zbiórka zniczy w ramach akcji “Zapal Pamięć 2016”. Pomysłodawcą i realizatorem wydarzenia jest Zbigniew Kiełb, instruktor – historyk z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta POK „Dom Chemika”.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz