ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

redakcjalpu24@gmail.com
Radio
HomeFotorelacjeMamy patent na GKS Tychy. Punkty zostają w Puławach.(FOTO)

Mamy patent na GKS Tychy. Punkty zostają w Puławach.(FOTO)

Trzeci mecz z GKS-em Tychy i trzeci wygrany. Kolejny raz piłkarze Wisły poradzili sobie w rywalizacji z zespołem ze Śląska. bilans punktów to 9:0 a bramki to 7:1 na korzyść zespołu z Puław. Kibice, którzy pomimo nie sprzyjającej aury pojawili się na meczu nie wyszli ze stadionu zawiedzeni.

Już w 9 min mogli cieszyć się bramką zdobytą przez Piotra Darmochwała, który wystąpił w zespole Roberta Złotnika od pierwszej minuty meczu. strzałem  tuż zza szesnastki pokonał bramkarza GKS-u Pawła Florka. Do końca pierwszej części spotkania obie drużyny stworzyły kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramkami ale bramkarze obu zespołów radzili sobie ze strzałami doskonale. W 67 minucie gry zawodnicy Kamila Kieresia  niespodziewanie wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka w polu karnym odbiła się od jednego z piłkarzy Wisły i trafiła do Macieja Mańki. Obrońca zespołu z Tychów z niewielkiej odległości pokonał Nazara Penkowetsa. Radość GKS-u Tychy trwała niecałe trzy minuty  w 70 minucie meczu wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Konrad Nowak lobem pokonał wbiegającego wprost w zawodnika Wisły bramkarza gości. Wejście było na tyle ostre, że gdyby bramka nie padła prawdopodobnie sędzia podyktowałby jedenastkę i niewykluczone, że golkiper gości przedwcześnie pożegnałby się z boiskiem. W końcówce spotkania goście pokazali bardzo dużo ostrej gry co kumulowało sporo negatywnych emocji. Pomimo doliczonych przez arbitra 3 dodatkowych minut wynik nie uległ zmianie.

Wisła Puławy – GKS Tychy 2:1 (1:0)

bramki: Piotr Darmochwał 9, Konrad Nowak 70 – Maciej Mańka 67

Wisła: 12. Nazar Penkowets – 93. Fabian Hiszpański, 13. Michał Budzyński, 4. Mateusz Pielach, 17. Iwan Litwiniuk – 18. Piotr Darmochwał (11. Konrad Nowak), 97. Adrian Popiołek, 20. Arkadiusz Maksymiuk, 9. Sylwester Patejuk, 8. Dawid Pożak (14. Jakub Smektała) – 25. Konrad Szczotka (26. Adam Patora).

GKS Tychy: 12. Paweł Florek – 19. Tomasz Górkiewicz, 9. Tomasz Boczek, 27. Daniel Tanżyna, 5. Maciej Mańka – 7. Jakub Kowalski (13. Mateusz Grzybek), 25. Stepan Hirśkyj, 69. Filip Arežina (17. Wojciech Szumilas), 8. Łukasz Grzeszczyk, 21. Marcin Radzewicz (28. Mateusz Mączyński) – 85. Adam Varadi.