HomeInformacje„Polacy – Rodakom” – zbiórka darów dla Polaków zza wschodniej granicy.

„Polacy – Rodakom” – zbiórka darów dla Polaków zza wschodniej granicy.

Od poniedziałku do piątku do siedziby biura poselskiego Krzysztofa Szulowskiego przy ul. Skowieszyńskiej  można przynosić trwałe produkty spożywcze oraz zabawki (wyłącznie miękkie przytulanki) i książki z polską literaturą a wszystko to w ramach akcji „Polacy – Rodakom”.

Wobec trudnej sytuacji rodaków zza wschodnią granicą już po raz czwarty Stowarzyszenie „Przeszłość –  Przyszłości” zbiera dary dla Polaków zamieszkujących na terenie Białorusi czy Ukrainy. Każda nawet najmniejsza pomoc pozwoli inicjatorom akcji przygotować niewielką paczkę, która na święta trafi do polskiej rodziny. W tym roku akcje można wspierać także finansowo. Numer rachunku bankowego jest dostępny na stronie internetowej stowarzyszenia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wolontariusze zebrali produkty, z których udało się przygotować 374 paczki. Akcja potrwa do 1 grudnia, wzorem lat ubiegłych. Transport z paczkami odjedzie za wschodnia granice tuz przed świętami Bożego Nierodzenia.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Capo di tutti capi projektu LPU. Nie rodowity Puławianin ale w Puławach od 43 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarzadzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji. Pisze, tańczy, recytuje…

Komentarzy

Napisz komentarz