HomeFotorelacjeBolesna lekcja Wisły z Miedzią Legnica. (FOTO, AUDIO)

Bolesna lekcja Wisły z Miedzią Legnica. (FOTO, AUDIO)

Eksperci mówią, że każdy beniaminek musi prędzej czy później odebrać lekcję gry w piłkę od wyżej notowanego rywala. Stal Mielec odebrała taką lekcję w Suwałkach przegrywając 6:0 z Wigrami, Znicz Pruszków z Zagłębiem Sosnowiec 1:4 a Wisła w sobotni wieczór z Miedzią Legnica. Na stadionie przy ul. Hauke Bosaka 1 podopieczni Roberta Złotnika ulegli Miedziance 1:5 i niestety zaprezentowali katastrofalną grę. Mecz poprzedziła uroczystość podczas, której nastąpiło podpisanie i przekazanie umowy sponsorskiej pomiędzy Zarządami Grupy Azoty Puławy S.A. i KS Wisła Puławy. Zgodnie z zapisami dokumentu Wisła może liczyć na wsparcie Grupy Azoty Puławy S.A. przez kolejne trzy lata.

W 29 minucie Miedź prowadziła już 3:0 a Wiślacy nie mogli obudzić się z letargu i popełniali kolejne błędy, które mogły kosztować utratą kolejnych goli. Najpierw po strzale Petteriego Forsella Andrzej Witan puścił pod brzuchem pierwszego gola chwilkę później samobójczego gola strzelił sobie nasz bramkarz – bramkę zaliczono Łukaszowi Gargule w 29 minucie było już 0:3 po strzale Grzegorza Bartczaka i zapowiadało się na pogrom, bo w 37 min reprezentant Finlandii zdobył 4 gola dla swojej drużyny. Z bagażem czterech bramek puławianie schodzili na przerwę. W drugiej odsłonie Wisła zagrała nieco lepiej nie mniej już w 56 minucie za dyskusyjny faul Andrzeja witana sędzia podyktował rzut karny. Przed szansą na ustrzelenie hat-tricka stanął Petteri Forsell i wykorzystał ją. Puławianie zaczęli coraz śmielej atakować a zawodnicy Miedzi nieco cofnęli się by będąc w komfortowej sytuacji nie forsować tempa po kilkunastu podejściach w 82 minucie Konrad Nowak strzelił honorowego gola dla Wisły. W przyszłym tygodniu Wisła wyjeżdża do Mielca gdzie zagra bardzo ważne spotkanie ze Stalą. 22 października kolejne starcie z beniaminkiem tym razem w Puławach wystąpi zespół GKS-u Tychy.

Robert Złotnik – trener Wisły Puławy po meczu z Miedzią Legnica

Wisła Puławy – Miedź Legnica 1:5 (0:4)
bramki: Konrad Nowak 82 – Petteri Forsell 11, 37, 56 (k), Łukasz Garguła 20, Grzegorz Bartczak 29

Wisła Puławy: 1. Andrzej Witan – 93. Fabian Hiszpański, 13. Michał Budzyński, 4. Mateusz Pielach, 17. Iwan Litwiniuk – 14. Jakub Smektała, 10. Sebastian Głaz (18. Piotr Darmochwał), 20. Arkadiusz Maksymiuk, 9. Sylwester Patejuk (23. Mateusz Olszak), 98. Dawid Brzeski (15. Łukasz Płonowski) – 11. Konrad Nowak.

Miedź Legnica: 33. Paweł Kapsa – 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomasz Midzierski, 27. Rumen Trifonow – 18. Michał Bartkowiak (23. Filip Karbowy), 31. Keon Daniel, 7. Łukasz Garguła (25. Karol Gardzielewicz), 10. Petteri Forsell, 9. Mariusz Rybicki – 29. Paul Batin (8. Adrian Cierpka).