HomeFotorelacjeCenny remis Wisły z Zagłębiem Sosnowiec.(FOTO)

Cenny remis Wisły z Zagłębiem Sosnowiec.(FOTO)

Ponad dwa tysiące sto osób zasiadło na trybunach stadionu Miejskiego Ośrodka  Sportu i Rekreacji w Puławach. Przeciwnikami drużyny Roberta Złotnika byli gracze Zagłębia Sosnowiec lidera ligowej tabeli. Z drużyną obecnie prowadzoną przez Jarosława Araszkiewicza znakomitego ongiś piłkarza Lecha Poznań, Wisła gra zwykle na remis.

W dotychczasowych czterech grach pomiędzy tymi drużynami  czterokrotnie padał remis, a trzykrotnie był to wynik 1:1 tylko raz w rozgrywkach Pucharu Polski obie drużyny w regulaminowym czasie strzeliły wiecej niż po jednej bramce. Sobotnie spotkanie  zakończyło się ponownie wynikiem 1:1. W składzie Wisły zabrakło dwóch pauzujących za kartki graczy Łukasza Turzynieckiego i Arkadiusza Maksymiuka. Z tego samego powodu w drużynie Zagłębia zabrakło Łukasza Matusiaka i Tomasza Nowaka. Mecz rozgrywany był głównie w środku pola optycznie niewielką przewagę mieli goście jednak to Puławianie tworzyli sytuacje bramkowe. Najlepszą miał w 20 minucie spotkania Konrad Nowak po zagraniu sylwestra Patejuka ostrzeliwał poprzeczkę bramki Jakuba Szumskiego. Do przerwy Puławianie remisowali z liderem 0:0. Po przerwie Wiślacy ruszyli do ataków. Już w 50 minucie po bardzo dobrej akcji Fabiana Hiszpańskiego wprost w bramkarza trafił Sylwester Patejuk.  5 minut później powinno być  1:0 dla Wisły. Po błędzie Jakuba Szumskiego, który podał piłkę wprost pod nogi Konrada Szczotki puławski pomocnik w sytuacji sam na sam nie potrafił zamienić  tej szansy na gola. Niestety w myśl zasady, że niewykorzystane szanse się mszczą w 57 minucie gry na solową akcję zdecydował Vamara Sanogo, który strzałem z 16 metrów w lewy róg zdobył bramkę dla gości. Wisła ruszyła jeszcze intensywniej do ataku a goście skupiali się na obronie wyniku upór Puławian został doceniony W 88 minucie po bardzo dobrej akcji Fabiana Hiszpańskiego piłkę na prawej stronie otrzymał Sylwester Patejuk, który wślizgiem dograł ją przed bramkę Jakuba Szumskiego, gdzie znalazł się Michał Budzyński. Obrońca Wisły  zrobił co do niego należało  i wpakował piłkę do siatki.

Wisła Puławy – Zgłębię Sosnowiec  1:1 (0:0)

Wisła: 1. Andrzej Witan – 93. Fabian Hiszpański, 13. Michał Budzyński, 4. Mateusz Pielach, 17. Iwan Litwiniuk – 8. Dawid Pożak (14. Jakub Smektała), 10. Sebastian Głaz, 25. Konrad Szczotka (26. Adam Patora), 9. Sylwester Patejuk, 21. Bartosz Tetych (98. Dawid Brzeski) – 11. Konrad Nowak.

Zagłębie: 92. Jakub Szumski – 30. Konrad Budek, 4. Kamil Wiktorski, 10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić – 16. Dawid Ryndak (8. Robert Bartczak), 18. Arkadiusz Najemski, 17. Sebastian Dudek, 89. Wojciech Łuczak (21. Jakub Wilk), 19. Martin Pribula – 27. Vamara Sanogo.