HomeInformacjeBrama mostowa w przestrzeni miejskiej Puław.

Brama mostowa w przestrzeni miejskiej Puław.

W niedzielę 9 października o godz. 17.00 zostanie otwarta wystawa pt.”Historia puławskiej bramy mostowej”, która powstała we współpracy z portalem historycznym www.dawnepulawy.pl Podczas wernisażu odbędzie się wykład Zbigniewa Kiełba, zatytułowany „Brama mostowa w przestrzeni miejskiej Puław”, wzbogacony prezentacją multimedialną.

Wystawę przygotowano z okazji 100-lecia otwarcia półstałego mostu, które odbyło się w naszym mieście 8 października 1916 r. Rocznica ta stała się impulsem do przygotowania nietypowej wystawy. Prezentuje ona dzieje mostu, a w szczególności jego charakterystyczny element – bramę mostową, funkcjonującą w Puławach w latach 1916-1944. Za pośrednictwem unikalnych fotografii zobaczymy kolejne etapy jej powstawania, funkcjonowania i zaniku w przestrzeni miejskiej Puław. Podczas wernisażu będzie można zobaczyć unikalną rekonstrukcję bramy mostowej z Parku Miniatur Architektury Drewnianej w Rąblowie.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz