HomeFotorelacjeTrzy punkty pojechały do Pruszkowa. (FOTO)

Trzy punkty pojechały do Pruszkowa. (FOTO)

Nikt na trybunach nie przewidywał zwycięstwa gości biorąc pod uwagę bardzo dobry mecz w Katowicach podopieczni Roberta Złotnika wyszli na murawę w ustawieniu ofensywnym. Sprawdziły się przedmeczowe ustalenia, że zawodnicy Znicza zagrają w ustawieniu obronnym i będą liczyli tylko na błędy w rozegraniu Wisły i atak z kontry.( fotorelacje Mariuszów Karolaka i Krysy)

W pierwszej połowie para Konrad Nowak i Mateusz Olszak robili sporo zamieszania pod bramką gości niestety wykończenie akcji pozostawiało już sporo do życzenia. W 34 minucie spotkania po jednej z akcji Wisły Mateusz Olszak zostaje sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienia niezawodny Sylwester Patejuk. Końcówka pierwszej połowy to ataki Wisły i bardzo dobra postawa Piotra Misztala w bramce Pruszkowian. Na druga cześć meczu wyszły dwie zupełnie inne drużyny Znicz zdeterminowany i stawiający wszystko na jedna kartę i Wisła, która nie mogła poradzić sobie ze skonstruowaniem akcji, która mogłaby zagrozić bramce gości. W 55 minucie sędzia drugi raz w tym meczu wskazał na “wapno” tym razem podyktował rzut karny po faulu Andrzeja Witana na zawodniku Znicza.  Adrian Paluchowski ku uciesze kibiców Wisły nie poradził sobie ze świetnie dysponowanym Andrzejem Witanem. Co nie udało się w 55 minucie stało się w 60. Radosław Bartoszewicz strzałem zza pola karnego wyrównał stan meczu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Klimas Cusocenko sfaulował zawodnika gości w szesnastce a sędzia Mariusz Korpalski kolejny raz pokazał na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki Andrzeja Witana. Tym razem Adrian Paluchowski wykonał swoje zadanie i od 80 minuty Znicz objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:2 (1:0)

bramki: Sylwester Patejuk 34 (k) – Radosław Bartoszewicz 60, Adrian Paluchowski 81 (k)

Wisła: 1. Andrzej Witan – 77. Łukasz Turzyniecki, 13. Michał Budzyński, 3. Klimas Gusocenko, 17. Iwan Litviniuk – 9. Sylwester Patejuk (16. Tomasz Sedlewski), 97. Adrian Popiołek (27. Dawid Brzeski), 20. Arkadiusz Maksymiuk, 23. Mateusz Olszak, 8. Dawid Pożak (10. Sebastian Głaz) – 11. Konrad Nowak.

Znicz: 12. Piotr Misztal – 18. Bartosz Jaroch, 8. Mateusz Długołęcki, 6. Rafał Zembrowski, 55. Rafał Zaborowski – 21. Aleksander Jagiełło (7. Maksymilian Banaszewski), 16. Radosław Bartoszewicz, 4. Andrzej Niewulis, 10. Maciej Machalski (13. Patryk Kubicki), 15. Adrian Grabowski (33. Piotr Basiuk) – 87. Adrian Paluchowski.

Foto: Mariusz Karolak

 

Foto: Mariusz Krysa

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz