HomeSportZwycięstwo na rozpoczęcie sezonu.

Zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu.

Od zwycięstwa nad  Piotrkowianinem Piotrków Tryb. rozpoczęli  sezon szczypiorniści Azotów Puławy. Podopieczni Marcina Kurowskiego wygrali 34:24 (21:8). Od początku meczu Azotowcy narzucili swój styl gry. Grając bardzo pewnie w obronie i skutecznie w ataku Puławianie powiększali przewagę by na przerwę schodzić z 13 bramkowym prowadzeniem. W 2 połowie meczu  gospodarze popełnili sporo błędów w obronie co wykorzystali zawodnicy z Piotrkowa. W pewnym momencie strata wynosiła już „tylko” osiem bramek. Ostatecznie jednak Azoty spokojnie doprowadziły wynik do końca.

Azoty-Puławy – Piotrkowianin 34:24 (21:8).

Azoty: Bogdanov, Koshovy, Zapora – Petrovsky 2, Kuchczyński 1, Łyżwa 3, Kubisztal 3, Skrabania 2, Przybylski 4, Grzelak 3, Masłowski 2, Kowalczyk 2, Krajewski 4, Jurecki 3, Prce 4, Sobol 1.

Piotrkowianin: Banisz, Procho, Schodowski – Zinchuk 1, Woynowski, Iskra 2, Swat 4, Góralski 3, Nastaj, Kravchenko 1, Pożarek, Makowiejew 5, Tórz 4, Pacześny 3, Wendrak 1.

Superliga nie zwalnia tempa już w nastepnej kolejce szczypiorniści Azotów wyjeżdżaja do Szczecina gdzie zagrają z Pogonią.