HomeSportBeniaminek zapłacił „frycowe” Wisła – Chrobry 3:4

Beniaminek zapłacił „frycowe” Wisła – Chrobry 3:4

Nikt nie podejrzewał, że spotkanie Wisły Puławy z Chrobrym Głogów przyniesie tyle emocji. Najsłabsza do wczoraj drużyna 1 ligi jak wygrała w Puławach 4:3. To goście pierwsi zaaplikowali bramkę drużynie Roberta Złotnika już w 9 minucie Mateusz Machaj zapewnił drużynie Chrobrego prowadzenie.  3 minuty przed końcem pierwszej połowy Klimas Gusocenko wyrównał. Horror rozpoczął się w II połowie meczu.

Zawodnicy wymieniali ciosy niczym bokserzy. Najpierw zawodników z Dolnego Śląska na prowadzenie wysforował  Dominik Kwiecień by niespełna  5 minut później Sylwester Patejuk doprowadził do wyrównania. Od tego momentu Wisła zaczęła grać bardziej agresywnie efektem takiej taktyki była bramka Mateusza Olszaka, który w 74 minucie spotkania pokonał bramkarza gości Karola Szymańskiego i  podwyższył stan meczu na 3:2. Niestety dla piłkarzy Roberta Złotnika drużyna Chrobrego zagrała najlepsze z dotychczasowych spotkań w lidze i najpierw Damian Sędziak i Bartosz Kwiecień z rzutu karnego ustalili wynik spotkania na 4:3 dla przyjezdnych. Liga nie zwalnia tempa już w najbliższa niedziele puławianie wyjeżdżają do Chojnic gdzie zmierzą się z rewelacyjna w tym sezonie Chojniczanką.

Wisła Puławy – Chrobry Głogów 3:4 (1:1)

Wisła Puławy: 1. Andrzej Witan – 39. Sebastian Duda, 13. Michał Budzyński, 3. Klimas Gusocenko, 17. Iwan Litwiniuk – 9. Sylwester Patejuk, 10. Sebastian Głaz (23. Mateusz Olszak), 20. Arkadiusz Maksymiuk, 97. Adrian Popiołek, 8. Dawid Pożak (16. Tomasz Sedlewski) – 11. Konrad Nowak (18. Piotr Darmochwał).

Chrobry Głogów: 27. Karol Szymański – 18. Michał Ilków-Gołąb, 42. Seweryn Michalski, 99. Bartosz Kwiecień, 6. Karol Hodowany – 23. Dominik Kościelniak (71, 8. Karol Danielak), 89. Mateusz Machaj (30. Damian Kowalczyk), 10. Marcel Gąsior, 96. Maciej Kona, 2. Łukasz Szczepaniak – 11. Paweł Wojciechowski (17. Damian Sędziak).