lpu
Redakcja portalu LPU24.pl

e-mail: redakcjalpu24@gmail.com

siedziba:
ul.Eustachiewicza 3 lok. 15, 24-100 Puławy

biuro reklamy:
ul.Partyzantów 34A, 24-100 Puławy

DODAJ ARTYKUŁ KUP REKLAMĘ
+48 722 222 268
redakcjalpu24@gmail.com
Radio
HomeWasze LPUBurza energetyczna. Rafał Suszek.

Burza energetyczna. Rafał Suszek.

Ostatnie dni w naszym kraju to okres burzliwy i to bardzo dosłownie. Jedną z bardziej uciążliwych dla ludzi konsekwencji zmian klimatu są przerwy w dostawie prądu.  Dlatego tak ważne jest by służby energetyczne w jak najkrótszym czasie dokonywały napraw, do tego niezbędna jest właściwa infrastruktura terenowa. Jej, jakość i dostępność stała się troską lokalnych parlamentarzystów. Poseł Gabriela Masłowska wystosowała do  PGE S.A. pismo w którym poprosiła Zarząd państwowej Spółki o rozważanie możliwość przywrócenia struktury organizacyjnej poprzez odtworzenie Rejonów Energetycznych, które zostały zlikwidowane przez poprzedni zarząd za przyzwoleniem koalicji PO-PSL.

(…) Panie Prezesie, nie lekceważmy dobrych, sprawdzonych rozwiązań w kwestii dostaw prądu, błyskawicznego usuwania awarii sieci przesyłowych.  Dotychczasowa struktura Rejonów Energetycznych przed „eksperymentami ówczesnej ekipy” jest godna przywrócenia. Bardzo proszę o ponowne przeanalizowanie zasadności i racjonalności Przeprowadzonej konsolidacji i powrót do dobrych polskich doświadczeń.

Sprawa powyższa dotyczy chwilowo powiatów janowskiego, kraśnickiego i lubartowskiego, ale jeśli w odpowiednim czasie nie zatrzymamy pewnych procesów i planów dotyczących Rejonów Energetycznych problem ciągłości dostaw energii może w najbliższym czasie dotknąć również nasz region.

Rafał Suszek – społeczny asystent Posła na Sejm RP Gabrieli Masłowskiej

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz