HomeWywiadyCoraz bardziej jestem przekonana,że chce to robić zawodowo… rozmowa z Angeliką Irauth (WYWIAD)

Coraz bardziej jestem przekonana,że chce to robić zawodowo… rozmowa z Angeliką Irauth (WYWIAD)

Coraz bardziej jestem przekonana,że chce to robić zawodowo… Rozmowa z Angeliką Irauth – wokalistką, studentką filologii angielskiej, puławianką.
Skąd u Ciebie zamiłowanie do muzyki, śpiewu ?
Kiedy mialam cztery lata,rodzice zapisali mnie na prywatne lekcje pianina. W wieku szesciu lat poszłam do Szkoły Muzycznej. Tak naprawdę, byłam za młoda żeby mieć swiadomość tego co robię, można więc powiedzieć, że swoje muzyczne wykształcenie zawdzięczam rodzicom. Śpiewanie pojawiło się dużo pozniej, miałam około 12 lat. Śpiewam od 10 lat i nie zapowiada się, żebym przestała
Śpiewasz dużo, wielokrotnie słyszałem o Twoich sukcesach na różnego rodzaju festiwalach i konkursach pochwal się trochę czytelnikom LPU24.pl ?
Tak, to prawda. Brałam udział w wielu festiwalach w całej Polsce. Było to dawno temu, w tej chwili skupiam się na innych muzycznych przedsięwzięciach np. prowadzę warsztaty muzyczne.
Lubisz śpiewać nastrojowe spokojne numery jest w Twoim repertuarze Czesław Niemen czy ostatnio AVICII z czego to wynika, że to właśnie te klimaty ?
I tak, i nie. Śpiewam tak naprawdę wszystko co mi się spodoba, nie mam ograniczeń jeśli chodzi o style. Lubię ballady, ale czasem Lubię też śpiewać mocniejsze  kawałki.
Studiujesz filologię angielską czy w jakiś sposób pomaga Ci to w śpiewaniu czy interpretacji tekstu ?
Pomaga i to bardzo z tego względu, że nie mam problemu z wymową i spokojnie mogę sięgać po zagraniczny repertuar.
Zwykle w nowych aranżach śpiewasz piosenki znanych autorów. Nie zastanawiałaś się nad swoimi. No chyba, że o czymś nie wiem ?
Kiedy śpiewam covery, lubię je zmieniać, inaczej aranżować bo wtedy wiem, że są “moje”, a nie odśpiewane tak jak w oryginale.To właśnie zrobiłam z piosenką Avicii, która w oryginale jest bardzo szybka. Zmieniłam tempo, akompaniament i kiedy ją śpiewałam, miałam satysfakcję, że zrobiłam coś swojego. Jeśli chodzi o własny materiał, mogę na razie powiedzieć tylko, że jest w trakcie tworzenia.
…może trochę więcej szczegółów na temat własnego repertuaru ;). Co to będzie z materiał ? Jestem przekonany, że Twoi znajomi chętnie dowiedzą się co tam sobie komponujesz 😉
Zaczęłam nad nim pracować w tym roku. Wszystko idzie w dobrym kierunku, mam już kilka swoich piosenek, i mam nadzieję, że teraz będzie ich coraz wiecej.
To w takim razie czekamy na finalny produkt zaprezentujemy go słuchaczom LPU radia. Wrócę do studiów, bo związek z wokalistyką mają raczej niewielki. Czy muzyka to tylko hobby czy chciałabyś zaistnieć w tzw. show biznesie ?
Na początku było to tylko hobby, ale im dalej w las…. tym bardziej jestem przekonana, że chcę to robić zawodowo. Z show biznesem nie rozpędzałabym się na razie. Najważniejsze w tej chwili jest dla mnie to, żeby się rozwijać. Ciężka praca to 90 procent sukcesu i tego się trzymam
LPU24.pl będzie Ci kibicowało. Jak zdobędziesz Grammy pamiętaj o nas koniecznie. Dziękuję za rozmowę.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz